SPARTAK OD MINUS 15 DO PLUS 15 ZA 15. TRIJUMF

1

DYNAMIC BALKAN BET – SPARTAK OFFICE SHOES 61:76

(22:11, 15:18, 15:22, 9:25)

Košarkaši Spartaka su zabeležili 15. ovosezonsku pobedu. Posle skromnog prvog poluvremena (29:37), Spartak se tokom treće deonice “resetovao”, što je rezultiralo prvim vođstvo na utakmici (39:40).

Do kraja meča Subotičani su pojačali nivo odbrane za koji domaći nisu imali rešenja što pokazuje i samo 9 primljenih poena u poslednjoj četvrtini. Kod domaćih Šljivančanin sa 20 i Paunović sa 12 poena najefikasniji.

Spartak Office Shoes: Cerovina 15, Cvetković, Stepanović 14 (6 skokova), Kutlešić 5, Radosavljević 3, Medarević 2, Tejić 4 (5 skokova), Bojić 4, Gordić 8, Lazić 5, Sokolović 2, Barna 14 (10 skokova, 7 asistencija).

Trener Spartaka Vladimir Jovanović je ocenio da je očekivao težak meč zbog potrošenosti njegovih igrača u oba takmičenja u proteklih 10-tak dana. “U prvom poluvremenu dopustili smo protivniku 9 ofanzivnih skokova, a imali smo i 8 izgubljenih lopti. U nastavku pre svega zahvaljujući dobroj odbrani došli smo do lakih poena i boljeg protoka lopte što je uticalo na konačan ishod meča.”.

U subotu 10. februara od 19 časova Spartak u derbiju 21. kola KLS dočekuje ekipu Zlatibor Gold Gondole