5.KOLO TRIGLAV KLS SLOGA KRALJEVO – SPARTAK OFFICE SHOES 88:84

(19:22, 16:18, 23:19, 30:25)

Kadeti Spartaka doživeli su treći ovosezonski poraz i prvi neuspeh na gostovanju.

U izuzetno izjednačenoj utakmici, ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom celog meča. Prve dve četvrtine pripale su našim igračima.
I u nastavku su Subotičani imali prednost (najveća 41:49), ali ubrzo je Martin Burda napravio dve tehničke greške (od ukupno četiri dosuđene našoj ekipi) u dva minuta, što je omogućilo domaćinu  da se vrati u igru. U poslednjoj  deonici Sloga  je u nekoliko navrata vodila sa po pet poena razlike da bi Spartak trojkom Relje Nagulića za 84:84 stigao na korak do pobede. Međutim, po jedna  tehnička (opet!) greška i izgubljena lopta onemogućile su srećniji ishod za kadete Spartaka. Zanimljivo je da su na meču izvedena čak 82 slobodna bacanja. Ekipu Sloge su predvodili Matija Jordović sa 23 i Filip Stančević sa 46 poena (trojke 6/7), index 59, koji je u prethodna 4. kola ubacio ukupno 38 poena.

U našoj ekipi bolji od ostalih bili su Borivoj Kojić sa 28 i Relja Nagulić sa 21 poenom, (4/5 za tri poena ), ali i 6 izgubljenih lopti.
Spartak Office Shoes: Simendić, Čamprag, Janković, Burda 11, Sokanović 2, Puača 7, Nagulić 21, Radojčić 11, Kojić 28 (slobodna bacanja 18/20), Karadžić, Gabrić 4, Mandić.

U sledećem kolu Spartak dočekuje ekipu SPD Radničkog iz Kragujevca koji je u ovom kolu deklasirao beogradski Partizan NIS 109:75.

Leave a Reply